Algocloud garantuje:

 

Fyzické zabezpečení – zabezpečení objektu proti průniku cizích osob:

  • zabezpečení bezpečnostní agenturou
  • vstup pouze přes vstupní kartu a PIN
  • vnitřní CCTV okruh se záznamem událostí (kamera nad každým rackem)

Infrastrukturální zabezpečení systémů proti útoku z internetu:

  • zabezpečení zařízeními firewall
  • vytvořeno několik DMZ
  • vysoké standardy pro uživatelské přístupy (jméno, heslo, PIN…)

Infrastrukturální zabezpečení proti útokům z vnitřního prostředí:

  • úplné oddělení dat zákazníků
  • možnost oddělit/dedikovat systém jen pro jednotlivého zákazníka
  • vysoká míra dohledu nad přístupy a právy splňující nepřísnější požadavky

Cloudie: Zní to zajímavě, ale přece jen bych uvítala, kdybys to trochu vysvětlil, aby tomu rozuměl každý…

Algo: Víme, že bezpečnost je jedním z hlavních kritérií. Proto této kategorii věnujeme maximální pozornost a máme např. technické zabezpečení srovnatelné s klasifikací Tier III.

Cloudie: Tak to jsi mi toho moc neřekl, co to znamená?

Algo: Jedná se o mezinárodně uznávaný standard technologického vybavení, který ti garantuje dostupnost Tvých služeb.  Zjednodušeně řečeno – všechny komponenty, na kterých běží Tvoje služba, jsou zduplikované a vyměnitelné za chodu bez vlivu na funkci.

Cloudie: Jsou zde tedy data v bezpečí? Každý den slyšíme nějaké zprávy o uniku informací, napadení hackery apod. a já z toho mám obavy. Myslím, že naši zákazníci určitě také.

Algo: Není vůbec čeho se bát, zabezpečení v našem Centru sdílených služeb je na úrovni internetového bankovnictví, které dnes běžně používá skoro každý. Víme, jak cenné informace u nás zákazníci uchovávají, a proto s nimi také patřičně zacházíme. Elektronická i fyzická bezpečnost je v Algocloudu na špičkové úrovni. Úplná virtuální pevnost.

Cloudie: Hmmmm

Algo: Ještě jsem Tě nepřesvědčil? Máme takovou úroveň zabezpečení, kterou používají přední banky nebo instituce pracující s informacemi z platebních karet. Tomu standardu se říká PCI DSS…

Cloudie: Tak tomu rozumím, to zní opravdu spolehlivě. Ještě také zmiňujete fyzickou bezpečnost, to si mám představit, jako že je Algocloud někde zamčený?

Algo: V podstatě velmi zjednodušeně ano. Algocloud je umístěn v našem Centru sdílených služeb, které je na nejvyšší možné úrovni zabezpečení, a to nejen co se týká fyzické nedobytnosti, ale i odolnosti proti všemožným výpadkům a přírodním katastrofám.

Cloudie: A co když nepůjde proud? To jsou pak všechny počítače i zabezpečení mimo hru, viď?

Algo: Tak to právě ani náhodou! Do Centra sdílených služeb jsou totiž vedeny nejen přívody elektřiny, ale v záloze jsou bateriové zdroje a diesel agregátor, který je schopen zajistit napájení celého centra neuvěřitelně dlouho.

Cloudie: To by se mi občas doma také hodilo. Svíčky jsou sice romantika, ale…

Algo: Jako reprezentant Algoclodu musím říci, že toto u nás opravdu nikdy nezažiješ. Navíc, naše protipožární zařízení by ti svíčky stejně uhasilo :)

Cloudie: Děkuji za vysvětlení, už nemám o data žádný strach a naši zákazníci určitě také ne.